UA-109322840-1
$ DOLAR → Alış: 8,28 / Satış: 8,31
€ EURO → Alış: 10,07 / Satış: 10,11

İBB Meclisi olağanüstü toplanıyor

İBB Meclisi olağanüstü toplanıyor
  • 01.05.2020
  • 346 kez okundu

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisinin, olağanüstü toplantı başvurusu kabul edildi. Toplantıda korona virüsü salgını nedeniyle sosyal yardımların artırılması görüşülecek.

İstanbul Valiliği, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisinin olağanüstü toplantı başvurusunu kabul etti.

Valiliğinin Twitter hesabından yapılan açıklamada, “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Büyükşehir Belediye Meclisinin ‘Olağanüstü Toplantıya Davet Edilmesi’ için Valiliğimizden izin talebinde bulunmuştur. Söz konusu talep; ‘Sağlık tedbirleri ve Sosyal mesafeye uyulması kaydıyla’ Valiliğimizce uygun bulunmuştur” denildi.

TC İstanbul Valiliği

@TC_istanbul

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Büyükşehir Belediye Meclisinin “Olağanüstü Toplantıya Davet Edilmesi” için Valiliğimizden izin talebinde bulunmuştur.

Söz konusu talep; “Sağlık tedbirleri ve
Sosyal mesafeye uyulması kaydıyla” Valiliğimizce uygun bulunmuştur.

61 kişi bunun hakkında konuşuyor

Korona virüsü tedbirleri kapsamında İçişleri Bakanlığı’nın yayımladığı genelgeyle  belediye meclis toplantıları 3 ay ertelenmişti.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, geçtiğimiz günlerde meclisi salgın nedeniyle sosyal yardımların iki katına çıkartılması ve borçlanma yetkisi gündemiyle olağanüstü toplantıya çağıracağını açıklamıştı.

İmamoğlu, “2020 yılı için 374 milyon lira olarak belirlediğimiz sosyal yardım bütçesini 775 milyona kadar çıkaracağız. Daha da üst seviyelerde olacak ihtiyacı karşılama adına da olağanüstü meclis hazırlığımız var” demişti.

Toplantı gündemin ve toplantı gününün yarın belirlenmesi bekleniyor. Toplantı önümüzdeki hafta Yenikapı Avrasya Gösteri Merkezi’nde yapılması planlanıyor.  / DUVAR

 

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ