UA-109322840-1
$ DOLAR → Alış: 8,12 / Satış: 8,15
€ EURO → Alış: 9,59 / Satış: 9,63

İmamoğlu: Tiyatrolar, etkinlikler, İSMEK kursları durdurulacak

İmamoğlu: Tiyatrolar, etkinlikler, İSMEK kursları durdurulacak
  • 12.03.2020
  • 253 kez okundu

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu açıkladı: Etkinlikler, İSMEK’teki eğitimler ve tiyatrolar durdurulacak, müze ziyaretlerini de iptal edeceğiz.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, ay sonuna kadar belediyeye ait etkinlik ve İSMEK kurslarının durdurulacağını açıkladı.

İstanbul’da korona virüsüne karşı toplu taşımada alınan önlemlerini inceleyen İmamoğlu şu açıklamayı yaptı:

“Tiyatrolarımıza dair tedbir alma konusnda karar verdik. Önümüzdeki ay sonuna kadar Cemal Reşit Rey gibi toplu etkinliklerin yapıldığı alanlardaki etkinlikleri mart sonuna kadar iptal etme kararı aldık. İSMEK’te insanların toplu eğitim aldıkları yerler. İSMEK’deki eğitimlerin iptali ile ilgili de ay sonuna kadar vatandaşlarımızı bilgilendireceğiz. Bugün öğleden sonra 39 ilçe belediyesini davet ettik. Belediye olarak bir çalışma yürütüyorlar irtibat kurmamız gereken tüm kurumlarla. Cemal Reşit Rey başta olmak üzere ay sonuna kadar tiyatro ve bunun gibi etkinlikleri iptal ettik. Eğer normalleşirse devam edeceğiz. İBB’ye ait müzelerin toplu gezilmesiyle ilgili duyurumuz yapılacak. Onları da iptal edeceğiz.”

İSMEK DUYURDU: MART SONUNA KADAR KURSLAR DURDU

İmamoğlu’nun açıklamalarının ardından İSMEK, kursların nisan ayına kadar durdurulduğunu ilan etti. İSMEK’in açıklamasında, “Salgın hastalıkların yayılmasını önlemek amacıyla İSMEK eğitimlerimize ve yapılması planlanan etkinliklerimize, mart ayı sonuna kadar ara verilmiştir” denildi. / DUVAR

İSMEK

@ismek_istanbul

EĞİTİME ARA VERİLMESİ HAKKINDA DUYURU

Salgın hastalıkların yayılmasını önlemek amacıyla İSMEK eğitimlerimize ve yapılması planlanan etkinliklerimize, Mart ayı sonuna kadar ara verilmiştir.

İBB HAYAT BOYU ÖĞRENME MÜDÜRLÜĞÜ

Resmi Twitter'da görüntüle
34 kişi bunun hakkında konuşuyor

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ