UA-109322840-1
$ DOLAR → Alış: 13,49 / Satış: 13,54
€ EURO → Alış: 15,23 / Satış: 15,29

İnce’den Kılıçdaroğlu’na: Benim ajandam yok

İnce’den Kılıçdaroğlu’na: Benim ajandam yok
  • 04.07.2018
  • 812 kez okundu

Muharrem İnce seçim sonrası ilk ziyaretini Erzurum'a yaptı. İnce, CHP'de kurultay tartışmalarına ilişkin soru üzerine "Kendisine bir teklifte bulundum. Görüşmedeki detayları basınla da paylaştım. Karışma falan yok" yanıtını verdi.

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Erzurum İl Başkanlığı’nda Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘siyasi nezaketsizlik’ sözlerine yanıt verdi: Benim gizli ajandam yok.

İnce CHP’de kurultay tartışmasının sorulması üzerine, “Hayır hayır CHP karışmadı. Tam tersine… Ben genel başkanla bir görüşme yaptım ve kendisine bir teklifte bulundum. Ve ben milletime yalan söylemeyeceğimi belirttim bunun için de görüşmedeki detayları basınla da paylaştım. Karışma falan yok yani” açıklamasında bulundu.

İnce, il başkanlığında yaptığı açıklamada ise özetle şunları söyledi:

OYUNUZ, PARTİ OYUNDAN FAZLA: Bir seçim kampanyasını geride bıraktık. Sloganımız “hepimizin cumhurbaşkanıydı” Hepimizin cumhurbaşkanı olmak için devam edeceğiz. Herkesi kucaklayan, memleketin sorunlarına kafa yoran, 81 vilayeti karış karış dolaşan hepinizin cumhurbaşkanı adayı olarak Erzurum’dan başladık. Kampanya sırasında Erzurum’a gelemedim, onun için Erzurumlulardan özür diliyorum. Burada cumhurbaşkanlığı oyumuz partinin oyundan çok çok fazla. 45 bin civarında bir oyumuz var. Yani gelseymişim barajı aşacakmışız. Erzurum’da bu kampanyayı başlatıyoruz.

9 EYLÜL’DE KAMPANYA BAŞLATACAĞIZ: Şimdiden 9 Eylül günü başlatacağım kampanyanın ilk açılışını Erzurum’dan yapıyorum. 9 Eylül 2018’de bir kampanya başlatacağım. “Türkiye’yi gençlerle yönetelim” kampanyası. CHP’nin 1 milyon 250 bin üyesi var. 9 Eylül 2018’den 9 Eylül 2019’a kadar 1 yıl içerisinde 1 milyon 250 bin genci üye yapma kampanyası bu. 18 ile 35 yaş arasında, partinin üye sayısı kadar. Bunu başaracağız. 15 milyon oy aldık, hedefimiz 30 milyon oydur. Genç kardeşlerime sesleniyorum, 9 Eylül 2018 günü kampanyayı başlatacağız. 1 yıl içinde iki katına çıkartırsak önümüzdeki cumhurbaşkanlığı seçiminde 15 milyonu 30 milyon yapacağız.

CHP KARIŞMADI: CHP karışmadı. Tam tersine biz sayın genel başkan ile bir abi-kardeş içerisinde, eşlerimizle birlikte bir yemek yedik. Ben sayın genel başkana bir teklifte bulundum, onu da basınla paylaştım, herkesin bilmesini istedim. Benim gizli planlarım, ajandalarım yok. Bu millete hiç yalan söylemeyeceğime söz verdim. Karışma falan yok…

CHP MYK’NIN TOPLANMASI: Ben MYK üyesi değilim, takdir MYK üyelerimizindir. (DUVAR)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ