UA-109322840-1
$ DOLAR → Alış: 9,58 / Satış: 9,62
€ EURO → Alış: 11,15 / Satış: 11,19

‘İsteyen Çin’den aşı alabilir’ diyen Koca’ya Emir’den tepki: Sen necisin?

‘İsteyen Çin’den aşı alabilir’ diyen Koca’ya Emir’den tepki: Sen necisin?
  • 11.12.2020
  • 1.304 kez okundu

CHP’li Murat Emir’in Coronavac’ın AK Partililere yapılmaya başlandığını iddiası üzerine Sağlık Bakanı Fahrettin Koca “Çin’de eczanelerde satılıyor, isteyen herkes gidip alabilir” dedi. Emir tepki gösterdi: “Ağzındaki baklayı çıkartıyor. Nasıl engel yok? Sen necisin?”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın isteyenin Çin aşısını getirilip olabileceği yönündeki açıklamasına CHP Ankara Milletvekili Murat Emir tepki gösterdi.

Emir, Çin’den alınan COVID-19 aşısının Türkiye’ye geldiği ve 10 gündür el altından AK Partili siyasiler ile yakınlarına yapılmaya başlandığı iddiasında bulunmuştu. Sağlık Bakanı Koca ise  Habertürk yazarı Nagehan Alçı’ya konuyla ilgili şunları söyledi:

‘BU RİSKİN ALINMASI DOĞRU DEĞİL’

“Hangi aşı olursa olsun bütün aşılar buraya geldikten sonra 2 hafta deneme boyunca incelenip, Tıbbi Cihaz ve İlaç Kurumundan onay almadan kullanılamaz. Bu gelecek her parti için teker teker geçerli. Şu anda denek olmak için başvuranlar dışında kimsenin aşı olmasını onaylamayız ve bu konuda da herkesi uyarıyoruz Nagehan Hanım. Ha şu olabilir, Çin’de bu aşı eczanelerde satılıyor, isteyen herkes gidip alabilir. Alıp getirip burada bir eczaneye yaptırmanın önünde bir engel yok ama bu riskin alınması doğru değil. Buna gerek de yok.”

‘SAĞLIK BAKANI AĞZINDAKİ BAKLAYI ÇIKARTIYOR’

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, Sağlık Bakanı Koca’nıN açıklamalarına, “Sağlık Bakanı, aşı iddiamız ile ilgili de ağzındaki baklayı çıkartıyor. Nasıl engel yok? Sen necisin? İktidar, yandaşa torpilde sınır tanımıyor” diyerek tepki gösterdi.

SORU ÖNERGESİ VERMİŞTİ

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, TBMM’ ye yazılı soru önergesi sunarak, Çin aşısıyla ilgili sözleşmenin detaylarını sormuştu. Emir, Çin aşısının, İngiltere’den önce Türkiye’ye getirildiğini öne sürerek, şu iddialarda bulunmuştu:

“Çin aşısı 10 gündür Türkiye’de. Aşıyı getiren firma da her zamanki gibi yine Keymen İlaç oldu. Aşı 10 gündür el altından AKP’li siyasilere, aile dostlarına, nüfuzlu kişilere ve tanıdıklara yapılmaya başlanmış bile.” / DUVAR

 

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ