UA-109322840-1
$ DOLAR → Alış: 8,56 / Satış: 8,60
€ EURO → Alış: 10,09 / Satış: 10,13

Kılıçdaroğlu: Kimse Kanal İstanbul’a beş kuruş ayırmasın

Kılıçdaroğlu: Kimse Kanal İstanbul’a beş kuruş ayırmasın
  • 19.12.2019
  • 343 kez okundu

Kanal İstanbul için 'ihanetin katmerlisi' tanımını yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu "Bir kişi ben yapacağım diyor. Yapamazsın kardeşim. Zaten yapamayacaksın, ilk seçimde gideceksin. Hiçkimse buna para ayırmaya kalkmasın. Ayırdıkları paranın beş kuruşu dahi verilmeyecek. İstanbula ihanete doymadılar mı? Bir tarih bir kültür rant için mahvedilir mi?" diye sordu.

CHP’nin düzenlediği Yerel Yönetimler ve Turizm Zirvesi İstanbul’da yapıldı. Zirvenin açılış konuşmasına yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu sadece ülkelerin değil metropollerin de yarıştığı bir dönemde olunduğunu belirterek, “Elbette bu yarışma içinde kentlerin kimliği önemlidir. Kentin kirliliklerden arınması lazım. Kente gelen kişi kentin kimliğini bilmeli” dedi.

Kılıçdaroğlu konuşmasında özetle şunları söyledi:

TÜRKİYE’NİN TARİHİNE İHANET: Çarpık kentleşme varsa kent kimliğini kaybeder. En tipik örneği İstanbul’dur. Bir siyasal anlayış sonradan dönüp bir iç hesaplaşmayla ‘Biz ihanet ettik, etmeye devam ediyoruz’ diyorsa oturup hepimizin düşünmesi lazım. Sadece İstanbul’a ihanet midir bu? Yoksa bu Türkiye’nin tarihine de bir ihanet midir? Bunu böyle anlamak gerekiyor. Tabela kirliliğinin yaşandığı bir kentle tabela kirliliğinin olmadığı bir metropol düşünün. Başına her an bir tabela düşebilir. Ayafosya’yı Sultanahmet’i düşünün. Baktığınız zaman arkasında yüksek beton blokları. Kent estetiği kavramının ne kadar değerli olduğunu anlıyoruz.

MEYDANLAR NİYE YASAKLI?: Her kentin meydanları var. Yüzbinlerce insan nerede toplanacak, nerede eğlenecek, nerede miting yapacak? Yüz milyonlar enerjisini nerede boşaltacak? Meydanlarda. Meydanları yasakladığınızda turist neden gelsin? İstanbul’un tarihini kültürünü korumak zorundayız. Bu kadim şehrin bütün sorunlarını çözmek zorundayız. Şimdi ihanetin katmerlisi geliyor.

KANAL İSTANBUL’U YAPAMAZSIN: Herkes hayır diyor ama bir kişi ben yapacağım diyor. İlla ben Karadeniz’i Marmara ile buluşturacağım diyor. Yapamazsın kardeşim. Zaten yapamayacaksın. Zaten ilk seçimde gideceksin. Hiç kimse buna para ayırmaya kalkmasın. Ayırdıkları paranın beş kuruşu dahi verilmeyecek. İstanbul’a ihanete doymadılar mı? Bir tarih bir kültür, rant için mahvedilir mi? / DUVAR

 

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ