UA-109322840-1
$ DOLAR → Alış: 8,34 / Satış: 8,37
€ EURO → Alış: 10,13 / Satış: 10,17

‘Kürt de Türk de bu toplumun teminatı’

‘Kürt de Türk de bu toplumun teminatı’
  • 14.04.2019
  • 527 kez okundu

Ekrem İmamoğlu, Fenerbahçe-Galatasaray maçını izleyecek olması nedeniyle yapılan eleştirilere, "Galatasaray ve Fenerbahçe bu şehrin takımı değil mi? Gideceğim kardeşim. Bu kadar net" yanıtın verdi. İmamoğlu Esenyurt'da "Kürt kardeşim de Türk kardeşim de bu toplumun teminatıdır" mesajı da verdi.

Resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini kazanan Ekrem İmamoğlu, milletin kendisine mazbatayı verdiğini belirterek, Yüksek Seçim Kurulu’ndan (YSK) gereğini yapmasını istedi.

Belediye başkanlığını CHP’nin kazandığı Esenyurt’ta halka hitap eden İmamoğlu, özetle şunları söyledi:

SÜRECİ UZATMAYIN: Bu seçimden dolayı insanları başkalaştırmaya çalışıyorlar. Neymiş efendim ’15 bin oyla seçilir miymiş…’ ‘1 oyla bile seçilir’ dediler. Bazı insanlar var, 1 oyla bile seçilse milletini birleştirir. Neymiş, ‘İmamoğlu neden maça gitmiş?… Gideceğim kardeşim. Galatasaray bu şehrin takımı değil mi? Fenerbahçe bu şehrin takımı değil mi? Gideceğim kardeşim. Bu kadar net! Süreci uzatmayın kardeşim. Süreci uzattıkça sıkıntıya giriyorsunuz. Problem çıkıyor. Yav kardeşim verin mazbatayı bakalım işimize.

KAPIDAN KİLİTLESE BACADAN GİRERİM: Kuşmuş, pelikanmış beni ilgilendirmiyor. Kimsenin başarısız oldu diye bu milletin geleceğini sıkıntıya sokma hakkı yoktur. Bu millet adına size hizmet etmek için benden kaçsa ben kovalarım kardeşim. O kapıyı kilitlese ben bacadan girerim. Sayın Cumhurbaşkanı ile çok iyi anlaşır diye korkuyorlar. Kimin mazbatasını kime vermiyorsunuz. Millet mazbatayı vermiş. Sen uygun görsen ne olur, görmesen ne olur.

KÜRT KARDEŞİM DE…: Her partinin oyunu aldım. Sadece CHP’nin İYİ Parti’nin değil. AK Partili, HDP’li, MHP’li, SP’li kardeşimin de oyunu aldım. Kürt kardeşim de Türk kardeşim de bu toplumun teminatıdır.”

YSK’YE SESLENİYORUM: Yüksek Seçim Kurulu’na sesleniyorum. Sizin kapınızı anlamsız yere çalanlara kapınızı kapatın. Görevinizi yapın, bizi normalleştirin. Bizi dünyaya rezil etmeyin. Yolumuzu açın demokrasimizi güçlendirin. Bu uyarılarımı YSK’ye yapıyorum. Bu millet mazbatayı verdi mi? Bu akşam Fenerbahçe-Galatasaray maçına gideyim mi? (Evettt… sesleri) Her iki takım da centilmence mücadele etsin. Son sorum. Büyükşehir Belediye Başkanlığına gittiğimde hep beraber Saraçhane’ye geliyor musunuz? (Evet… sesleri) İstanbul’da huzurun teminatı olacağım. (DUVAR)

 

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ