UA-109322840-1
$ DOLAR → Alış: 13,67 / Satış: 13,73
€ EURO → Alış: 15,44 / Satış: 15,51

Macron: Erdoğan’ı ve hükümeti Türkiye halkından ayırıyorum

Macron: Erdoğan’ı ve hükümeti Türkiye halkından ayırıyorum
  • 05.12.2020
  • 480 kez okundu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Macron, Fransa’nın başına beladır” sözlerine yanıt veren Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, “Saygı gerekli” dedi. Macron, “Erdoğan’ı ve hükümeti, halkından ayırıyorum. Türkiye halkı, büyük özgürlük halkıdır” ifadelerini kullandı.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Macron, Fransa’nın başına beladır” ifadeleriyle ilgili yaptığı açıklamasında, “Saygı gerekli” dedi. Macron, Fransız medya kuruluşu Brut’a verdiği mülakatta kendisine konuyla ilgili yöneltilen soruya “Ben saygıya inanıyorum. Siyasi liderler arasında küfür iyi bir yöntem değil” yanıtını verdi.

Macron, Erdoğan’ın ‘Türkiye halkının özgürlüklerini kısıtladığı’ suçlamasını da yöneltti. “Erdoğan’ın Türkiye’sine karşı ifade özgürlüğünü yeteri kadar savunmadık” diyen Fransa Başbakanı, “Erdoğan’ı ve hükümeti, halkından ayırıyorum. Türkiye halkı, büyük özgürlük halkıdır” ifadelerini kullandı.

Macron, ülkede kitlesel protesto gösterilerine yol açan güvenlik yasa tasarısıyla ilgili olarak ‘polisi korumak için basın özgürlüğünü kısıtlamak istedikleri’ yönündeki eleştirileri de reddederek, “Biz Macaristan ya da Türkiye değiliz” dedi. Söz konusu yasa tasarısı polis memurlarının fotoğraf ve görüntülerinin yayımlanmasına kısıtlamalar getiriyor. (Kaynak: DW Türkçe)

 

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ