UA-109322840-1
$ DOLAR → Alış: 8,12 / Satış: 8,15
€ EURO → Alış: 9,59 / Satış: 9,63

Meclis’e ziyaretçi yasağı

Meclis’e ziyaretçi yasağı
  • 13.03.2020
  • 240 kez okundu

Meclis’e 13-31 Mart tarihlerinde ziyaretçi kabul edilmeyecek. Partilerin grup toplantıları da izleyicisiz yapılacak.

Meclis Başkanlığı korona virüsü salgını tehlikesine karşı yeni önlemler aldı. Meclis’e 13-31 Mart tarihlerinde ziyaretçi kabul edilmemesine karar verildi.

Meclis’te korona virüs önlemleri kapsamında ilk etapta dezenfektanlar ortak kullanım alanlarına yerleştirilmiş, ardından Genel Kurul salonu başta olmak üzere sık kullanım alanları ilaçlanarak dezenfektasyon işlemi yapılmıştı.

Ayrıca Meclis Başkanı Mustafa Şentop, milletvekillerine bir yazı göndererek ziyaretçileri kabullerini mümkün olduğunca ertelemeleri ve yurtdışı seyahate gidenlerin de 14 gün boyunca Meclis’e gelmemelerini istedi.

Bütün bu tedbirlere yenileri eklendi. Yıllık ortalama 500 bin kişinin ziyaret ettiği TBMM yerleşkesine günlük gelen ziyaretçi sayısı 5 bin civarında olmakta, yoğun günlerde bu sayı 10 binin üzerine çıkmakta. Türkiye’nin her bölgesinden Meclis’e gelen ziyaretçilerin geri dönüşlerinde olası bir riski kendi bulundukları ortamlara taşımalarının, vatandaşlar açısından daha büyük bir riski de beraberinde getirebileceği öngörüldüğü için yeni tedbirler alındı.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Meclis’te ziyaretçilere randevuların bir süreliğine ertelenmesi konusunu Sağlık Bakanıyla istişare etti, partilerin Meclis Grup Başkanvekilleriyle görüştü, TBMM İdare amirleriyle bir toplantı gerçekleştirildi. Yapılan değerlendirmeler sonunda, Meclis’e 13-31 Mart tarihlerinde ziyaretçi kabul edilmemesi kararı alındı. Ziyaretçilerin girişlerine yönelik tedbir, 31 Mart’ta tekrar değerlendirilecek.

Bu süre içinde Meclis çalışmaları devam edecek, Meclis personeli de görevlerini sürdürecek. (DUVAR)

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ