UA-109322840-1
$ DOLAR → Alış: 8,12 / Satış: 8,15
€ EURO → Alış: 9,59 / Satış: 9,63

Menice Pazarkule’de babasına kavuştu

Menice Pazarkule’de babasına kavuştu
  • 05.03.2020
  • 247 kez okundu

Yunanistan’a geçmeye çalışırken ailesinden ayrı olarak geri gönderilen 12 yaşındaki Menice, babası Seyit Arapzade’yle bir araya geldi. Menice “Geceler babam olmadan benim için çok zor geçti” dedi.

Ailesiyle üç gün önce Edirne’den Yunanistan’a geçmeye çalışırken Yunan güvenlik güçleri tarafından yalnız başına geri gönderilen 12 yaşındaki Menice Arapzade isimli mülteci çocuk babası Seyit Arapzade ile kavuştu.

Menice Arapzade, “Geceler babam olmadan benim için çok zor geçti. Her çocuk anne ve babasının yanında olmalı. Çünkü böyle mutlu olurlar. Kimse anne ve babasını kaybetmesin. Her çocuğun anne ve babasının yanında mutlu olacağına eminim” dedi.

Ailesiyle Avrupa’ya geçmek için Edirne’ye giden Menice, Yunanistan sınırını geçtikten sonra ailesinden ayrılmış ve kaybolmuştu. Yunanistan polisi Menice’yi başka bir sığınmacı grupla tekrar Türkiye’ye göndermişti. BBC Türkçe’nin haberini duyurduğu Menice’nin ailesine ulaşamadığını söylediği röportaj gündem yaratmıştı. / DUVAR

BBC News Türkçe

@bbcturkce

Ailesiyle birlikte Edirne’den sınırı geçtikten sonra, anne ve babası Yunanistan’da alıkonan, kendisi Türkiye’ye gönderilen 12 yaşındaki Menice, başından geçenleri anlattı.@Mahmut_Hamsici ve @EsraYalcinalp‘in video haberinin tamamı için 👉 https://bbc.in/2vrB0M1 

Yerleştirilmiş video

3.580 kişi bunun hakkında konuşuyor

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ