UA-109322840-1
$ DOLAR → Alış: 8,30 / Satış: 8,34
€ EURO → Alış: 9,69 / Satış: 9,73

Okullardaki etkinliklere korona iptali

Okullardaki etkinliklere korona iptali
  • 12.03.2020
  • 324 kez okundu

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), korona virüsü salgını nedeniyle okullardaki sosyal etkinlikleri iptal etti. MEB, illere gönderdiği yazıda konuyla ilgili tedbirlerin valilikler tarafından alınacağını belirtti.

Korona virüsü (Kovid-19) salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran, il milli eğitim müdürlüklerine yazı göndererek okullardaki tüm sosyal etkinliklerin iptal edildiğini bildirdi.

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okul ve kurumlarda da alınması gereken önlemlerin sıralandığı yazıda, “Bu kapsamda virüsün etkilerinden korunmak amacıyla resmi ve özel okul ve kurumlarda öğrenci, öğretmen ve okul yöneticilerinin katılımıyla yapılması planlanan il ve ilçe, ulusal ve uluslararası düzeydeki toplantı, çalıştay, sempozyum, konferans, forum, ödül töreni, spor müsabakası, yarışma gibi sosyal etkinlikler tedbiren iptal edilmiştir.” dendi.

Bakanlık ayrıca, il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerine yapılacak sosyal etkinlik müracaatlarına izin verilmeyeceği ve konuyla ilgili tedbirlerin valiliklerce alınacağı kaydedildi.  / DUVAR

 

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ