UA-109322840-1
$ DOLAR → Alış: 8,50 / Satış: 8,54
€ EURO → Alış: 10,04 / Satış: 10,08

Rusya’dan Türkiye’ye olan uçuşlara kısıtlama

Rusya’dan Türkiye’ye olan uçuşlara kısıtlama
  • 12.04.2021
  • 418 kez okundu

Rusya, 15 Nisan-1 Haziran tarihleri arasında Türkiye’ye uçuşlara kısıtlama getirildiğini duyurdu. Rus hükümeti ayrıca tur operatörlerine Türkiye’ye tur satışlarına ara vermelerini önerdi.

Rusya Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova, Türkiye ile Rusya arasındaki normal ve charther uçuşların sınırlandırılmasına karar verildiğini açıkladı.

Golikova, video konferans yöntemiyle gerçekleştirdiği basın toplantısında, Türkiye ile Rusya arasındaki hava yolu taşımacılığına dair açıklamalarda bulundu.

Yeni tip korona virüsü (Covid-19) salgını nedeniyle çeşitli önlemler alınacağını ifade eden Golikova, “Türkiye ile Rusya arasındaki normal ve charther uçuşların 15 Nisan-1 Haziran arasında sınırlandırmasına karar verildi” dedi.

İstanbul ile Moskova arasında haftada iki uçuş gerçekleştirilebileceğini kaydeden Golikova, “Ayrıca Türkiye’de bulunan Rus vatandaşlarının Rusya’ya dönüşü ve Akkuyu Nükleer Güç Santrali’nin inşasında yer alanların ulaşımı için uçuşlar korunacak” diye konuştu.

Golikova, Rusya vatandaşlarının sağlığını korumanın bir öncelik olduğunu vurgulayarak, tur operatörlerine Türkiye tur satışlarına ara vermelerinin önerildiğini de ifade etti.

Tatyana Golikova, salgınla ilgili gelişmelerin olumlu yönde ilerlemesi halinde uçuşların tekrar normale döneceğini söyledi.

‘SİYASİ BİR KARAR DEĞİL’

Öte yandan Kremlin Sözcüsü Dmitri Peskov, Türkiye’ye uçuşların sınırlandırılmasının siyasi bir karar olmadığını söyledi.

Basının soruları üzerine Peskov, Rus yetkililerin Türkiye’ye uçuşları sınırlandırma kararının Ukrayna Cumhurbaşkanı Vladimir Zelenski’nin  Ankara’ya yaptığı resmi ziyaretiyle hiçbir ilgisi olmadığını kaydetti. Peskov, “Bu, endişe verici epidemiyolojik durumdan kaynaklanıyor” dedi.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ