UA-109322840-1
$ DOLAR → Alış: 8,43 / Satış: 8,47
€ EURO → Alış: 9,93 / Satış: 9,97

Sağlık çalışanlarının istifaları kabul edilmeyecek

Sağlık çalışanlarının istifaları kabul edilmeyecek
  • 27.10.2020
  • 2.218 kez okundu

Sağlık Bakanlığı’nın hazırladığı genelgeye göre, korona virüsü salgını sürecinde sağlık çalışanlarının istifaları kabul edilmeyecek. Yaş haddi ve malulen emeklilik dışında emeklilik işlemleri de yapılmayacak.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca imzasıyla 81 il valiliğine “Personel İşlemleri” hakkında genelge gönderildi.

Genelgeye göre, her ne sebeple olursa olsun korona virüsü (Covid-19) salgını sürecinde istifa talebinde bulunan personelin talebi kabul edilmeyecek.

Yaş haddinden emekli olacaklar ile malulen emekli olacaklar dışındakilere yönelik emeklilik işlemi yapılmayacak.

Sağlık Bakanlığı genelgesine göre, kamu sağlık hizmetinde ihtiyaç duyulan durumlarda zorunlu olarak iller arası geçici görevlendirilen personelin derhal ayrılışı yapılarak görevlendirildiği yere gitmesi sağlanacak.

Sağlık alanında görev yaparken başka kurum ve kuruluşlara atama talep eden ve istekleri kabul edilen personelin ayrılışı yapılmayacak.

Evlilik, ölüm, annelik, hastalık, refakat gibi yasal mazeretler dışında yıllık izinler, “ikinci bir emre kadar” durduruldu.

Ücretsiz izinlerin de durdurulduğu belirtilen genelgeye göre, yalnızca doğum iznini müteakip istenen ücretsiz izin talepleri, sendikalarda yönetici olmalarından dolayı istenen ücretsiz talepleri ile yurt dışında veya uluslararası kuruluşta görev alan ve mesleklerine ait hizmetlerde eğitilmek veya staj yapmak üzere yurt dışına gidenlerin ücretsiz izin talepleri kabul edilecek. / DUVAR 

 

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ