UA-109322840-1
$ DOLAR → Alış: 8,28 / Satış: 8,31
€ EURO → Alış: 10,07 / Satış: 10,11

Selvi ve Kemal Kılıçdaroğlu’ndan 8 Mart videosu: Kahroluyoruz

Selvi ve Kemal Kılıçdaroğlu’ndan 8 Mart videosu: Kahroluyoruz
  • 08.03.2021
  • 287 kez okundu

Selvi Kılıçdaroğlu ve eşi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kadına yönelik şiddete sosyal medyadan yayınladıkları bir video ile tepki gösterdi. Selvi Kılıçdaroğlu “Herkes bir şeyler söyleyecek ama bu kadar kadına şiddetin olduğu bir dönemde, pek gönül rahatlığıyla onu da kutlayamayacağız. İstanbul Sözleşmesi gibi bir sözleşmemiz var. Sanki bundan geri adım atılıyormuş gibi bir algı da oluşuyor. Üzülüyoruz tabi, kahroluyoruz” dedi.

Selvi Kılıçdaroğlu, eşi Kemal Kılıçdaroğlu’yla birlikte 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için videolu bir mesaj yayımladı.

Selvi Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

“Yarın Emekçi Kadınlar Günü. Hep beraber kutlayacak mıyız diyeceğim artık bilemiyorum. Herkes bir şeyler söyleyecek ama bu kadar kadına şiddetin olduğu bir dönemde, pek gönül rahatlığıyla onu da kutlayamayacağız gibime geliyor. Tabi ki burada herkesin el ele vermesi lazım. Bunun için çalışan insanlar var. Kadın, erkek… Ama elimizde İstanbul Sözleşmesi gibi bir sözleşmemiz de var. Sanki bundan biraz geri adım atılıyormuş gibi zaman zaman yani öyle bir algı da oluşuyor. Üzülüyoruz tabi, kahroluyoruz.”

CHP LİDERİ: SÖZÜMÜZ SÖZ, BU ŞİDDETİ SONLANDIRACAĞIZ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne ilişkin mesajında şunları kaydetti:

“Kadına yönelik şiddeti hep birlikte kınıyoruz. Gereğini yapıyor muyuz? Bu konuda endişelerim var. Artık bu utancı üzerimizden atmak zorundayız. Birlikte, kadın erkek, mücadele ederek, hak mücadelesi, adalet mücadelesi vererek birlikte yapacağız. Sözümüz söz. Bu şiddeti sonlandıracağız. Türkiye’yi bu ayıptan kurtaracağız. Kadınların bu anlamlı günü kutlu olsun. Onları yürekten kutluyorum.” (HABER MERKEZİ)

 

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ