UA-109322840-1
$ DOLAR → Alış: 13,60 / Satış: 13,65
€ EURO → Alış: 15,14 / Satış: 15,20

Şule Duman’dan 65 gündür haber alınamıyor

Şule Duman’dan 65 gündür haber alınamıyor
  • 04.05.2019
  • 924 kez okundu

20 yaşındaki üniversite öğrencisi Şule Duman'dan 65 gündür haber alınamıyor. Duman, ailesi tarafından zorla alıkonulup Sakarya'ya götürülmüştü.

Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi öğrencisi Şule Duman, 65 gün önce ailesi tarafından zorla alıkonularak Sakarya’ya götürüldü.

O tarihten beri kendisiyle hiçbir şekilde iletişim kuramayan üniversite arkadaşları, Şule’nin can güvenliğinden emin olmak ve reşit olan Şule’nin zora alıkonulmasına son verebilmek için bir sosyal medya kampanyası başlattı.

Şule’nin özgürlüğüne ve eğitimine devam etmesine yardımcı olmak amacıyla Twitter’da #ŞuleDumanaSesVer hashtag’iyle bir kampanya hazırlandı.

ev arkadaşım iki aydır rızası olmadığı halde sakarya’da zorla tutuluyor. ailesi hiçbir şekilde iletişime geçmemize izin vermiyorlar. tüm iletişim araçları alıkonulmuş durumda. şule iki aydır eğitimine devam edemiyor, hayatından çalınıyor. şule’ye ses olalım! #suledumanasesverhttps://t.co/Zuoo53po5T

— Melike (@eleftherias_) May 3, 2019

En son olarak babası tarafından rızası dışında alıkonularak Sakarya’ya götürüldüğü sırada mesajla bilgi verdiği öğrenilen Şule Duman, polisi de arayıp şikayetçi olmuş ancak sonradan alınan ifadesinde “şikayetçi olmadığı” belirtilmişti.

İki kere şikayetçi olunmasına rağmen savcının düzenli olarak takipsizilk kararı verdiği ve zorla tutulduğu yerde baskı altında ifade verdirilmiş olması kaçınılmaz olan Şule’nin alıkonulduğu yerden çıkarılabilmesi için kamuoyunun güçlü bir etki yaratması şart. / DUVAR

 

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ