UA-109322840-1
$ DOLAR → Alış: 8,12 / Satış: 8,15
€ EURO → Alış: 9,59 / Satış: 9,63

Trendyol’dan ‘fahiş fiyat’ açıklaması

Trendyol’dan ‘fahiş fiyat’ açıklaması
  • 12.03.2020
  • 359 kez okundu

Alışveriş sitesi Trendyol’daki fahiş makarna fiyatları büyük tepki çekti. Siteden “Fiyatları biz belirlemiyoruz, haksız fiyatları şikayet edin” açıklaması gelirken, değerinin 10-20 katına satılan makarnalar için de makarna şirketi açıklama yaptı.

Korona virüsünün Türkiye’de görülmesinin ardından kolonya ve tuvalet kağıdının yanı sıra makarna, un gibi ürünlere de yoğun talep oldu. Marketlerde bu ürünlerin satıldığı raflar boşaldı. Yoğunluğun ardından online alışveriş sitesi Trendyol’da görülen fahiş makarna fiyatları ise kullanıcıların büyük tepkisini çekti. Yüksek makarna fiyatlarının olduğu görseller sosyal medyada birçok kez paylaşılınca Trendyol’dan konuya ilişkin açıklama geldi.

Trendyol’dan yapılan açıklamada, fiyatların kendileri tarafından belirlenmediği, buna rağmen haksız fiyatlandırmalara karşı tedbirler alındığı açıklandı. Şirket, kullanıcıların haksız fiyatları bildirmesini istedi.

Trendyol’dan yapılan açıklama

Trendyol’da bir satıcının, marketlerde 2-3 liraya satılan Nuh’un Ankara Makarnası’nı “45 TL’den 15 TL’ye düşürdüğünü” söyleyerek satması üzerine, bu makarna firmasından açıklama geldi. Fahiş fiyatları paylaşan kullanıcıyla iletişime geçen firma, bu fiyatlar hakkında yasal süreç başlattıklarını açıkladı ve ürünlerin orijinal fiyatlarının fişlerini paylaştı.

Nuh’un Ankara Makarnası’nın açıklaması

FİYATLARI KİM BELİRLİYOR?

Trendyol, mağaza sahipleri ve satıcıların üye olarak online satış yapabildikleri ve satıcılarla müşterilerin bir araya gelmesini sağlayan bir platform. Dolayısıyla sitede satılan ürünlerin büyük bir kısmı, platformdan bağımsız satıcılar tarafından belirleniyor. Online alışveriş siteleri satıcı ve müşteriyi bir araya getirerek satışlar üzerinden pay alarak para kazanıyor. / DUVAR

Mehmet Şafak Sarı@msafaksari

Bunu yüzyıllar geçse unutturamayacaksınız @Trendyol ve yönetimi. Belki o zamana siz bile kalmayacaksınız ama unutulmayacaksınız.

Ortalama marketlerde 3,5 TL’ye satılan Barilla Fusilli ve 2,5 TL’ye sayılan Nuh’un Ankara Burgu Makarnayı 45 TL’den 15 TL’ye düşürdüniz demek…

Resmi Twitter'da görüntüleResmi Twitter'da görüntüle

Mehmet Şafak Sarı@msafaksari

3 TL’ye aldığım 500 gr. makarnanın fiyatı 10 tane alında 115 TL’den 110 TL’ye düşmüş. @Trendyol bu ne denir?

Resmi Twitter'da görüntüle
449 kişi bunun hakkında konuşuyor

Mehmet Şafak Sarı@msafaksari

.@nuhunankara firması bana bu görselleri yollayarak, ürünlerini fahiş fiyattan satan kurum ve aracılardan ürünlerini almamalarını öneriyor bizlerden

Resmi Twitter'da görüntüleResmi Twitter'da görüntüle

Mehmet Şafak Sarı@msafaksari

. @trendyol firmasının bu durumla ilgili bir açıklaması var mı diye kontrol edince, bu açıklamayı yaptıklarını gördüm. Hemen paylaşıyorum. Herkese gerekli şikayetleri yapmasını öneririm.

Resmi Twitter'da görüntüle
393 kişi bunun hakkında konuşuyor

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ