$ DOLAR → Alış: 5,70 / Satış: 5,72
€ EURO → Alış: 6,32 / Satış: 6,34

Yaşar Kemal Efsanesi Diyarbakır’da izleyicisiyle buluştu

Yaşar Kemal Efsanesi Diyarbakır’da izleyicisiyle buluştu
  • 18.07.2019
  • 45 kez okundu

Yaşar Kemal Efsanesi Diyarbakır'da izleyici ile buluştu. Belgesele ilgi yoğun oldu.

Diyarbakır Yenişehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde şehrin kültür ve kongre merkezinin 288 kişilik sinema salonu merdiven boşlukları da dolarak Yaşar Kemal dostlarının katılımıyla yoğun bir ilgiyle izlendi.

Belgeselin gösterimine ev sahibi Yenişehir Belediye Başkanı Belgin Diken’le birlikte Büyükşehir Belediye Başkanı Adnan Selçuk Mızraklı, Sur Belediye Başkanı Filiz Buluttekin ile belediyelerin eşbaşkanları ve HDP il eşbaşkanları, yazarlar ve sivil toplum kuruluşlarının yönetici üye ve aktivistleri ile Yaşar Kemal’i daha yakından tanımak isteyenler ilgi gösterdi.

Yönetmen Aydın Orak’ın on saatlik kayıtlardan süzdüğü bir saat elli dakikalık belgeselin gösteriminden sonra Büyükşehir ve Yenişehir Belediyelerinin Eşbaşkanları Mızraklı ve Diken’le birlikte Yönetmen Aydın Orak kısa bir söyleşi yaptı.

İzleyicilerin yönetmene sorularının cevaplandırılması ile birlikte, yaşarken Yaşar Kemal ile dostluğu da bilinen yazar Şeyhmus Diken de yönetmen Aydın Orak’ın sahneye daveti üzerine Yaşar Kemal ile ilgili iki anısını ve 1951 yılına ait Yaşar Kemal röportajlarından bir kaç paragraf okudu.

Belgesel gösterimi yenişehir belediyesinin konuklara resepsiyonu ile son buldu.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
ankara hosting
sikiş