UA-109322840-1
$ DOLAR → Alış: 8,65 / Satış: 8,69
€ EURO → Alış: 10,33 / Satış: 10,37

YKS yerleştirme sonuçları açıklandı

YKS yerleştirme sonuçları açıklandı
  • 06.08.2019
  • 598 kez okundu

YKS yerleştirme sonuçları açıklandı. Haberi ÖSYM Başkanı Halis Aygün sosyal medyadan duyurdu.

ÖSYM Başkanı Halis Aygün, YKS yerleştirme sonuçlarının açıklandığını bildirdi. Sonuçlara, ÖSYM’nin sonuc.osym.gov.tr internet sitesinden ulaşılabilecek.

Aygün, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Değerli gençlerimiz, milletimizin sizlerden beklentisi büyük. Ülkemizin yarınları sizlersiniz. Üniversite hayatına attığınız bu adımda başarılar diliyorum. Tercihlerine yerleşemeyen gençlerimiz de eminim ki isteklerine azim ve gayretleriyle elbet ulaşacaklardır” ifadelerini kullandı.

Sonuçlara göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 19-23 Ağustos’ta, elektronik kayıtlar ise 19-21 Ağustos arasında yapılacak. YÖK’ün YKS Yerleştirme Sonuçları Raporu’na göre 753 bin 461 aday tercihlerinden birine yerleşti, programlardaki doluluk oranı yüzde 90’ı aştı.  / DUVAR

Prof.Dr.Halis AYGÜN@halis_aygun

2019-YKS tercih sonuçlarının sizlere ve ailelerinize hayırlı olmasını dilerim. Adaylarımız sonuçlarına https://sonuc.osym.gov.tr/  sayfamızdan ulaşabilirler.

2.178

Twitter Reklamları'na ilişkin bilgiler ve gizlilik

327 kişi bunun hakkında konuşuyor

 

Prof.Dr.Halis AYGÜN@halis_aygun

Değerli gençlerimiz, milletimizin sizlerden beklentisi büyük. Ülkemizin yarınları sizlersiniz. Üniversite hayatına attığınız bu adımda başarılar diliyorum. Tercihlerine yerleşemeyen gençlerimiz de eminim ki isteklerine azim ve gayretleriyle elbet ulaşacaklardır.

2.498

Twitter Reklamları'na ilişkin bilgiler ve gizlilik

294 kişi bunun hakkında konuşuyor

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ