UA-109322840-1
$ DOLAR → Alış: 7,79 / Satış: 7,82
€ EURO → Alış: 9,29 / Satış: 9,33

Yurt Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ali Avcu serbest bırakıldı

Yurt Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ali Avcu serbest bırakıldı
  • 31.07.2019
  • 384 kez okundu

Yurt Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ali Avcu, hakaret suçlamasıyla arama kararı olduğu gerekçesiyle gözaltına alındı. Savcılığa ifadeye götürülen Avcu, ifade vermesinin ardından serbest bırakıldı.

Yurt Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ali Avcu, Bolu’da jandarma ekipleri tarafından gözaltına alındı. Avcu’nun “hakaret” suçlamasıyla hakkında arama kararı olduğu öğrenildi.

Avcu, bir toplantıya katılmak için gittiği Bolu’da, jandarma ekiplerince gözaltına alındı. Avcu, Bolu Dağı Karakolu’na götürüldü.

Jandarma yetkilileri Ali Avcu hakkında “hakaret” suçlamasıyla aranma kararı olduğunu ve savcılığa götürüldüğü bilgisi verdi.

“Hakaret” suçlamasıyla aranmasının olduğu öne sürülen Avcu, götrüldüğü Cumhuriyet Savcılığı’nda ifade vermesinin ardından serbest bırakıldı.  Serbest bırakılmasının ardından açıklama yapan Yurt Genel Yayın Yönetmeni Ali Avcu şunları söyledi:

‘GAZETECİLİK SUÇ DEĞİLDİR: BOYUN EĞMEYECEĞİZ!’

“Bir öncekinde olduğu gibi bu sefer de hukuksuz gerekçelerle gözaltına alındım. Tarafıma daha önceden tebliğ edilmiş bir durum olmamasına rağmen, ifade vermem gerektiğini Jandarma ekiplerinden öğrenmiş oldum. Bunun ne anlama geldiğini sanıyorum ben dahil bütün yurtsever, emekten yana, halkçı meslektaşlarım anlamışlardır. Bu tarz hamlelerle, gazetecilik yapmamız engellenmek istenmekte, tarafımıza gözdağı verilmek istenmektedir. Ancak bütün meslektaşlarıma ve okurlarımıza beyan etmek isterim ki; gerçeğin peşinde koşmaktan, gerçekleri yazmaktan bir adım bile geri atmayacağız. Halkın gazetecisi olmaktan vazgeçmeyeceğiz. Gözaltı süresince yanımda olan meslektaşlarıma, yurtsever milletvekillerine teşekkür ederim. Gazetecilik suç değildir! Boyun eğmeyeceğiz!” (Kaynak: Yurt Gazetesi)

ALİ AVCU@aliavcu71

Yine haksız yere gözaltına alınıyorum…

59

Twitter Reklamları'na ilişkin bilgiler ve gizlilik

48 kişi bunun hakkında konuşuyor

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ